reyhoo.com

آموزشگاه اينترنتي

آشنايي با تابع CharIndex

نوشته: محمد رضا شكريقابل اجرا در: كليه نسخ Microsoft SQL Serverسطح: متوسط با استفاده از اين تابع بسيار مفيد، مي توان مختصات يك رشته فرعي را در يك رشته اصلي به دست آورد. به بيان ديگر، اين تابع نوعي جستجوگر رشته...


بیشتر بخوانید...

استفاده از تابع SUMPRODUCT براي محاسبه م...

نرم افزار اکسل كار گرفتن ميانگين از چند سلول را بسيار آسان مي كند : براي اين كار كافيست از تابع AVERAGE استفاده کنید.اما وقتي برخي داده ها از برخي ديگر "وزن" بیشتري داشه باشند چه؟ به عنوان مثال، در...


بیشتر بخوانید...

راهنماي راه اندازي Disk Cleanup Utility ...

آموزش قدم به قدم راه اندازي Disk Cleanup Utility در ويندوز سرور 2012نوشته: محمد رضا شکریسطح مقاله: متوسط   قدم اول- ويزارد Roles and Features را باز كنيد. براي اين كار، با استفاده از دكمه  ويندوز، server manager را باز كنيد و بعد...


بیشتر بخوانید...
012
دسته: +Network

نوشته: محمد رضا شكري

براي آماده كردن يك كابل CAT 5، معمولا نياز به يك دستگاه كابل زني يا crimper (نظير شكل 1) داريم. اين دستگاهها در انواع ارزان و گران موجودند ولي كارآيي انواع گرانتر معمولا بهتر و عمر آنها بالاتر است. به هر صورت گذشته از قیمت، داشتن ابزار برش بر روی خود دستگاه و همینطور امکان سوکت زدن کابلهای تلفن از دیگر خصوصیات مناسب دستگاه می باشد.پس از انجام کار هم به یک تستر شبکه برای بررسی درستی کار نیاز داریم.

 

در اینجا نحوه سوکت زدن کابلهای Cat5 یا Cat6 را با سوکت مخصوص آن که RJ45 نام دارد بررسی خواهیم کرد.

 

1- مطمئن شويد كه انتهاي كابل را با استفاده از قسمت سيم چين دستگاه كابل زن تميز و ميزان كرده ايد. به اين معنا كه همه سيمها از نظر اندازه برابرند.

 

 

 

2- پس از آن، حدود دو سانتيمتر از پوشش كامل شبكه را جدا كنيد. اين كار را هم به كمك دستگاه سوکت زن مي توانيد انجام دهيد. (همانند شكل)

 

 

 

3. سپس سیمها را که جفت جفت به هم تابیده شده اند از هم باز کنید و بر اساس یکی از استانداردها مثلا 568B مرتب کنید.

 

4. سوکت را در مقابل خود گرفته و سیمهای مرتب شده را بدون آنکه ترتیبشان به هم بخورد داخل سوکت فشار دهید. تا جایی که نوک آنها را از جلوی سوکت ببینید.

 

 

5. حالا سوکت را به همراه سیمهای در داخل سوکت زن قرار دهید. پس از اطمینان از داخل بودن کامل آن، آن را با شدت فشار دهید. با این کار سوکت با سیسمها پرس شده و از محل خود خارج نخواهد شد.

 

 

6. یک بار دیگر ترتیب قرار گیری سیمها را از روی سوکت چک کنید سپس مراحل بالا را برای سر دیگر کابل نیز انجام دهید.

 

7. با یک تستر شبکه ، سلامت کابل را چک نمایید. در صورت بروز مشکل باز هم رنگ بندی ها را چک کنید و پس از یافتن مشکل سر مشکل دار را با سوکت زن قطع کرده و بار دیگر سوکت بزنید.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction